Zastosowanie w kosmetologii

Aplikatory wieloigłowe opracowane przez doktora Nikolaia Lyapko sprzyjają aktywizowaniu się procesów metabolicznych w tkankach i komórkach skóry, kształtowaniu pięknego owalu twarzy, wywołują efekt liftingu. Pomagają w walce ze zmarszczkami mimicznymi, ułatwiają przepływ limfy i poprawiają krążenie krwi, usuwają opuchlizny różnego pochodzenia, poprawiają sprężystość i elastyczność tkanek, sprzyjają obniżeniu wagi ciała i korygują figurę. Wałki z kolcami N.Lyapko są wspaniałym środkiem profilaktycznym i leczącym cellulit.

TWARZ A APLIKATORY N.LYAPKO

Gładka i sprężysta skóra twarzy jest oznaką siły, zdrowia i młodości. Właśnie dlatego ludzie we wszystkich epokach dążyli do powstrzymania naturalnego procesu starzenia się skóry. Dziś jesteśmy zmuszeni do walki z negatywnym oddziaływaniem środowiska naturalnego, nieprawidłowym odżywianiem i stresem.

Specjalnie dla pielęgnacji skóry twarzy Firma Medyczno-Produkcyjna „LYAPKO” opracowała aplikatory Kropelka oraz Wałek do twarzy. Nadają się one idealnie do masażu twarzy dzięki maleńkiej powierzchni oddziaływania i minimalnym odstępom między igłami.

Powierzchniowa terapia wieloigłowa (określana też jako powierzchniowa mezoterapia igłowa) jest w odróżnieniu od tradycyjnej mezoterapii igłowej zabiegiem bezinwazyjnym skierowanym na potrzeby skóry w celu poprawienia jej wyglądu, sprężystości i napięcia. Dzięki powstawaniu prądów galwanicznych na końcówkach igieł i miedzy nimi aplikatory „Kropelka” i „Wałek do twarzy” aktywnie oddziałują na mięśnie twarzy i szyi. Tonizując skórę, osiągamy efekt liftingu, poprawiamy owal twarzy i podnosimy drugi podbródek. Mikromasaż twarzy odbywa się na poziomie komórkowym, co zapewnia głębsze przenikanie aktywnych komponentów preparatów kosmetycznych do komórek. Odbudowana zostaje elastyczność skóry, co z kolei spowalnia procesy starzenia. „Kropelka” i „Wałek do twarzy” wpływają na regenerację komórkową, nasycają skórę twarzy mikroelementami. Pod wpływem tych aplikatorów stymulowane są własne komórki immunologiczne skóry, tworzy się bariera, chroniąca przed szkodliwymi czynnikami otaczającego środowiska.

APLIKATORY N.LYAPKO – to wspaniała ochrona przed starzeniem się skóry.

Masaż aplikatorem „Kropelka” – sprężynujący, polegający na kreśleniu pętli, ucisk paliczkami drugiego i trzeciego palca po liniach masażowych twarzy, wykonywany jednocześnie obiema rękami.

„Wałek do twarzy” wykorzystywany jest do masażu głowy, twarzy, szyi i dekoltu. Masaż wykonuje się po liniach masażowych ze średnią intensywnością oddziaływania, przez 10-15 minut.

CIAŁO A APLIKATORY N.LYAPKO

Metoda korekty wagi ciała proponowana przez Firmę Medyczno-Produkcyjną „LYAPKO” jest nie tylko ukierunkowana na pozbycie się tkanki tłuszczowej, cellulitu i zmniejszenie wagi ciała, ale jest prawdziwym leczeniem całego organizmu, usuwaniem z niego zanieczyszczeń i toksyn, wzmocnieniem systemu immunologicznego, poprawą przemiany materii i nastroju.

Opuchlizny, zastój chłonki, cellulit, zwiotczała skóra – to wszystko są ogniwa jednego łańcucha. Niewystarczające ukrwienie i słabe odprowadzanie płynów przez naczynia prowadzi do zaburzenia odżywiania tkanek, procesów zastoinowych i do obrzęków. Rozwija się cellulit, pojawia się nadwaga, pogarsza się stan skóry.

Dzięki stosowaniu aplikatorów wieloigłowych dr Lyapko szybkość przepływu limfy i krwi w czasie seansu zwiększa się kilkakrotnie. Dlatego każdy z rodzajów masażu należy zaczynać od oddziaływania na całe ciało wałkami Dużym lub Uniwersalnym przez 5-7 minut. Jest to drenaż limfatyczny od łopatek do stóp.

Następnie w celu leczenia cellulitu należy oddziaływać aplikatorami wieloigłowymi na miejsca występowania cellulitu – uda, biodra, pośladki, brzuch idt. Dodatkowo można masować okolice pleców – piersiowy i lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Do przeprowadzenia tych zabiegów, należy wykorzystywać wałki antycellulitowe „Duży” lub „Uniwersalny”. Aby zabieg był bardziej skuteczny, masaż aplikatorami wieloigłowymi można uzupełnić masażerem „Faraon”. Po zabiegu można dodatkowo zastosować krem lub balsam antycellulitowy.

Ruchy wałkami „Dużym” lub „Uniwersalnym” można wykonywać w dowolnych kierunkach. Docisk wałków dostosowujemy do wrażliwości skóry.

Zabiegi antycellulitowe i wyszczuplające można wykonywać również przy pomocy pasów Podróżnik lub Malec, zakładając je na miejsca występowania problemu: biodra, pośladki, brzuch. Długość takich zabiegów waha się od 30 minut do 1 godziny w przypadku wałków i nawet do 2 godzin w przypadku stosowania pasów. Cykl terapii aplikacyjnej – to minimum 15 regularnie (codziennie) wykonywanych seansów, po których pozytywne efekty są wyraźnie widoczne.

Aplikator – pas „Podróżnik” składa się z sześciu ruchomych płytek (wielkość płytki – 50×180 mm) i czterech regulujących siłę ucisku pasów, co pozwala zapewnić umieszczenie aplikatorów na powierzchni ciała z różną siłą ucisku jednocześnie dając możliwość swobodnego poruszania się.

Aplikator – pas „Malec” (wielkość płytek 35×80 mm) można umocować na dowolnych odcinkach ciała, na kończynach i stawach.

„Duży wałek” posiada maksymalny odstęp między igłami i największą powierzchnię roboczą. Można nim szybko i skutecznie oddziaływać na duże powierzchnie ciała.

Masażer „Faraon” – to uniwersalny przyrząd do masażu, który pozwala masażyście dodać do swego arsenału metod nie tylko oryginalny i przyjemny dla pacjenta rodzaj masażu, ale też zwiększyć jego wydajność w pracy 2-3-krotnie.

Powierzchnie robocze masażera – to kulki polimerowe z wypustkami o różnej średnicy. Masażer Faraon pozwala wykonywać wszystkie podstawowe i dodatkowe procedury masujące: głaskanie, rozcieranie, powierzchniowe i głębokie rozgrzewanie mięśni, ruchy wibracyjne. Pozwala to poprawić krwioobieg i przepływ limfy w skórze, jak również oddziaływać na różne warstwy mięśni.

Przed seansem masażu antycellulitowego należy rozgrzać ciało „Dużym wałkiem”, określanym często jako wałek antycellulitowy. W czasie seansu wykonujemy różnorodne ruchy zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub w górę i w dół. Kompleksowe zastosowanie kremu antycellulitowego i aparatu do masażu „Faraon” pozwala 3-5-krotnie zwiększyć efekt działania preparatu kosmetycznego.

Zobacz film Zastosowanie aplikatorów wieloigłowych w kosmetologii